Laser Push-up – laserowy lifting piersi

laserowy lifting biustu

laserowy lifting biustu

Operacja chirurgiczna z wszczepieniem implantu piersi to typowy zabieg proponowany pacjentkom z opadaniem piersi od lat 60tych XX wieku. Zabieg ten u pacjentek z wyraźnym opadaniem sutków wiąże się najczęściej z powstaniem mało estetycznych blizn w dolnej części sutka i wokół otoczki brodawki sutkowej. Na przestrzeni półwiecza które minęło od pierwszej operacji korekty piersi z użyciem implantów dokonał się olbrzymi postęp wiedzy o przyczynach i mechanizmach opadania gruczołu piersiowego. Rola skóry pokrywającej gruczoł piersiowy w nadawaniu mu kształtu i utrzymywaniu jego prawidłowej pozycji okazała się grubo niedoceniana prze chirurgów plastycznych. Obecnie dzięki zaawansowanym urządzeniom laserowym możemy przywrócić skórze jej właściwe napięcie i skorygować pozycję gruczołu sutkowego.

Zabieg Laser Push-up jest rozwiązaniem dla pacjentek, które chcą przywrócić młodzieńczy kształt swoim piersiom bez ich wydatnego powiększania implantami. Zabieg, polegający na naświetlaniu skóry piersi laserem trwa ok 40 minut, co prowadzi do jej obkurczenia. U pacjentki widocznej na przykładowym zdjęciu 15 cm fragment skóry pokrywającej górną połowę sutka uległ skróceniu po zabiegu do 13 cm (mierzone w pozycji stojącej, pod obciążeniem gruczołu sutkowego) Nawet po jednym zabiegu efekty są spektakularne, choć pacjentki z opadaniem sutka w bardziej zaawansowanych stadiach powinny mieć wykonaną serię 3 zabiegów w odstępach minimum 2 miesięcznych.

Załączone zdjęcie przedstawia pacjentkę po 2 ciążach i znacznej utracie wagi przed zabiegiem i 30 minut później, bezpośrednio po zabiegu