Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym (Restylane®)

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem głębszych warstw skóry zapewniającym jej jędrność i elastyczność. Na skutek naturalnego procesu starzenia jak i narażenia na czynniki środowiskowe ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo maleje. Utrata kwasu hialuronowego zaczyna się około 20. roku życia, a przed 40. rokiem życia zaczynają się pojawiać jej oznaki – skóra traci jędrność i elastyczność, wskutek czego pojawiają się zmarszczki. Skóra osoby pięćdziesięcioletniej zawiera już tylko połowę ilości kwasu hialuronowego osoby młodej.

Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach przeciwzmarszczkowych jest produkowany przy użyciu metod biologii molekularnej, dlatego jego właściwości są niemal identyczne z cząsteczką naturalnie występującą w ludzkim ciele. Stąd po wstrzyknięciu do skóry preparat nie jest rozpoznawany przez organizm jako substancja obca, dzięki czemu efekty zabiegu widoczne są przez długi czas a reakcje alergiczne zdarzają się niezmiernie rzadko. Uzupełnienie braków kwasu hialuronowego pozwala ponowni cieszyć się utraconą jędrnością i świeżością skóry.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem dr Jankowski spotka się z Tobą na wizycie konsultacyjnej, oceni stan Twojej skóry i obecność ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Omówi z Tobą Twoje oczekiwania co pozwoli wybrać właściwy dla Ciebie rodzaj preparatu i jego dawkę. W trakcie tej wizyty dr Jankowski odpowie także na wszystkie Twoje pytania

Zabieg trwa w całości od 15 do 30 minut, wykonywany jest igłą 4-krotnie cieńszą niż ta używana do pobierania krwi dlatego jest zwykle raczej bezbolesny, jednak w przypadku wybranych okolic twarzy dr Jankowski stosuje miejscowe znieczulenie by poprawić komfort pacjentów. W takim przypadku należy zgłosić się do gabinetu ok 45 minut wcześniej w celu aplikacji kremu znieczulającego.

Po pierwszym zabiegu rezultaty widoczne są natychmiast Zauważysz wygładzenie linii oraz – jeśli plan zabiegu to uwzględnił – pełniejsze i bardziej wyraziste usta. Linie śmiechu i kurze łapki będą zredukowane, co da efekt odświeżonego wyglądu. Po około 2 tygodniach od zabiegu dr Jankowski skontaktuje się z Tobą by upewnić się, że jesteś zadowolona z rezultatów.

Bezpośrednio po zabiegu możesz doświadczyć czasowego dyskomfortu, może pojawić się przemijające pieczenie, lekki obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie skóry. Jest to absolutnie normalny objaw. Reakcje te zazwyczaj przechodzą w ciągu kilku dni. Jeśli którykolwiek z tych symptomów utrzyma się dłużej, niż jeden lub dwa dni, poinformuj o tym lekarza. Jeśli miałaś kiedyś opryszczkę, możesz się jej spodziewać po zabiegu, jednak można zminimalizować ryzyko jej wystąpienia stosując leki antywirusowe przed zabiegiem.